Jak podejmować dobre dla siebie decyzje?

Kiedy w przeszłości zadawano mi pytanie, którego konsekwencją było podjęcie decyzji, moja odpowiedź w 99% brzmiała: nie wiem.

Do tego stopnia, aż przyszedł moment, że zaczęłam się zastanawiać, co jest ze mną nie tak? Czy to pokłosie jakichś traum z dzieciństwa? 

 

Widziałam ostatnio film twórcy na TikToku (niestety nie zapisałam jej nazwy:( ), gdzie jako mała dziewczynka, wychodziła z inicjatywą do rodziców, co chce robić. Były to rzeczy jak nauka fotografii, czy wykorzystanie czasu wolnego. Jednak rodzice za każdym razem dawali kontr propozycje, tonem nieznoszącym sprzeciwu. 

Ta sama — niegdyś dziewczynka, teraz kobieta — zapytana o najdrobniejsze rzeczy, zrzucała odpowiedzialność za podjęcie decyzji na osobę zadającą pytanie. I o tyle, o ile ta sytuacja ma jak najbardziej sens, to połowicznie się z tym zgadzam.

Połowa, w której się zgadzam z kreatorką, jest taka, że całe życie jesteśmy poddawani kondycjonowaniu, i to jest przykład właśnie takiego kondycjonowania, gdzie uczy się nas działania wbrew sobie.

Połowa, która się z tym filmem nie zgadza, to ta, która wie, że poznając siebie i swój własny system podejmowania decyzji, jesteśmy w stanie ten proces odwrócić. I to my jesteśmy w tym momencie za ten proces odpowiedzialni. 

Wracając do mojego “nie wiem”. To stwierdzenie naturalne dla Autorytetu Emocjonalnego. Ten zaś nakazuje czekać, zanim zapadnie w Tobie decyzja. Stwierdzenie “nie wiem” oznacza tu niegotowość do podjęcia decyzji.

Eureka!

Nic ze mną nie jest nie tak. Już wiem, co powinnam zrobić by pojawiła się właściwa dla mnie odpowiedź od spraw pierdołowatych jak “jaki film obejrzeć?”, po “czy to jest projekt, w który chce się zaangażować?”.  Dodatkowe punkty bonusowe za to, że każdy, kto czeka na moją decyzję, dostaje ode mnie informację, jak wygląda mój proces decyzyjny. 

W Human Design istnieje 7 różnych systemów do podejmowania decyzji. To oznacza 7 różnych sposobów?

Ten system to Autorytet. I jest zaprojektowany tak, by decyzje podjęte według niego, były tymi, które są dla Ciebie właściwe. 

Wiem, że podejmowanie decyzji dla wielu wiąże się ze stresem. Zaufaj mi – nie musi tak być. Gdy przetestujesz własny Autorytet, będziesz z większą odwagą podejmowała kolejne coraz większe decyzje. Będziesz wołać: dawajcie mi te decyzje! 🙂

Życie i Wszechświat działają na Twoją korzyść. 

Po Twojej stronie leży zaufanie, że tak właśnie jest. A także to, że nie każdy jest zbudowany w taki sam sposób. 

Mamy inne dogodne pory spania, czy stosujemy inne formy wypoczynku. Dokładnie tak samo jest w przypadku podejmowania dobrych dla nas decyzji. 

Aby ułatwić Ci poznanie siebie, napisałam Ebook, gdzie przedstawiłam każdy z 7 Autorytetów. Zrobiłam to najprostszym językiem ojczystym, tak by każdy, nawet ten, kto dopiero trafił na Human Design, mógł zrozumieć przekaz. 

Podpowiadam tam także jak sprawdzić jaki jest Twój Autorytet. 

E- book możesz nabyć KLIKAJĄC TUTAJ

 

Jeśli zaś nie wiesz, w jaki sposób uzyskać swój graf Human Design, napisz do mnie. Z przyjemnością Ci pomogę. To, co będzie Ci potrzebne to Twoja dokładna data urodzenia razem z godziną urodzenia. 

Złapiesz mnie na: kontakt@taodobfitosci.pl 

Życzę Ci dużo owocnych decyzji!
Karolina