Jaka jest Twoja praca marzeń według Human Design?

Twoja praca marzeń.

Czujesz się nie na miejscu?
Nie spełniasz się w obecnej pracy?
Wiesz, że możesz więcej, ale nie do końca jesteś pewna kierunku?
A może boisz się coś zmienić, ponieważ zawsze istnieje ryzyko popełnienia błędu?

Nie wiesz jaka jest Twoja praca marzeń?

Jeśli na chociaż jedno z powyższych pytań odpowiedziałaś “tak”, ten artykuł jest dla Ciebie.

Zajmijmy się znalezieniem pracy marzeń dla Ciebie.

Świadomość tego, że jest się nie na swoim miejscu, może nam nieźle zatruć życie. Nie wspominając już, że jest to bilet w jedną stronę do wypalenia.

Powody są różne: mobbing, płaca nieadekwatna do obowiązków, brak poczucia spełnienia. Jesteśmy tak rozwiniętym gatunkiem, a mimo to potrafimy się zapędzić w kozi róg. Rozumiem, możesz być w danej pracy tylko dla wypłaty. To także nie jest idealny scenariusz. Chciałabym, żebyś odnalazła radość i satysfakcję z pracy.

Najpierw jednak zastanówmy się, dlaczego znalazłaś się w obecnej sytuacji. Zrozumienie tego pomoże Ci uniknąć ewentualnych błędów w przyszłości. Oczywiście podejdę do tego tematu od strony Human Design.

Praca a Human Design

Mamy 5 różnych typów, gdzie każdy z nich funkcjonuje w zupełnie inny sposób.

 • Jest Generator, który będzie prokrastynował za każdym razem gdy dostanie zadanie niezgodne z nim. Jednak spokojnie odnajdzie się w pracy non stop przez 8 czy 10 wymaganych godzin.
 • Manifestujący Generator, ma tendencję do znudzenia się lub ominięcia ważnego punktu swojej pracy w wyniku czego będzie musiał zrobić krok w tył, co z kolei może rodzić frustrację.
 • Projektor nigdy nie dorówna generatorom i nawet niech nie próbuje. To typ, który ma kompletnie różny tryb pracy. Jednocześnie to król mądrej pracy. Wykona w 2 godziny to, na co ktoś inny poświęci 5.
 • Manifestor to sprinter w pracy. Jest w stanie skupić się na zadaniach przez długie godziny, jednak potem potrzebuje solidnej przerwy, najlepiej tydzień 😉

Jak widzisz już samo poznanie typu, wskaże Ci najlepszy dla Ciebie schemat pracy.
Problem polega na tym, że mamy zakorzeniony standardowy schemat pracy, który realizowany jest w praktycznie każdej firmie czy przedsiębiorstwie.

O tym, że w szkole przygotowują nas do roli pracownika fabryki, już pewnie słyszałeś. Ale o tym, że można pracować w zgodzie ze sobą i swoim rytmem? Możliwe, że jeszcze nie. Sposób pracy, rozłożenie godzin, przerwy czy wręcz drzemki oraz ich ilość, są wpisane w dany typ. Ale co z resztą? Przecież każdy z nas jest dobry w jakichś innych zadaniach, a często okazuje się, że to nie te zadania zostają nam powierzone.

Ja od dawna podskórnie czułam, że nie nadaje się do pracy na przysłowiowym “etacie”. I chociaż nigdy na takowym nie byłam, to jednak mój system pracy bardzo coś takiego przypominał. Przez to dwukrotnie doprowadziłam się do wypalenia zawodowego. Popełniłam podstawowy dla siebie błąd w zarządzaniu własną energią. Przestawiłam się na Manifestorski system pracy w sprintach i w tej chwili moją pracę zawodową można podzielić na – praktycznie nie pracuje (ale zarabiam), a dociskam przez chwilę (i również zarabiam 😉 ).

Jaka jest różnica? W moim szczęściu, spełnieniu i efektach. Dostarczam lepszej jakości usługi klientom, dzięki temu polecają mnie dalej, a poziom mojego zadowolenia jeszcze nigdy nie był tak duży. Jak może być jeszcze lepiej?

Praca marzeń = praca w zgodzie ze sobą

Tu już musimy zanurzyć się nieco głębiej w Twój graf.

Mamy Profil, centra energetyczne, bramy czy kanały. Twoje super moce. Przyznam szczerze, że jest to wiedza przydatna dla wielu pracodawców. To na nich spoczywa bowiem odpowiedzialność zatrudnienia odpowiedniej osoby na odpowiednie stanowisko. Moim marzeniem jest, by w niedalekiej przyszłości Human Design był wykorzystywany przez nich do procesu rekrutacji, a także do zachowania higieny wewnątrz organizacji.

Wracając do wykonywanej przez nas pracy — to naturalne, że coś wychodzi nam lepiej, a coś trochę mniej. To normalne, że mamy pewne zdolności, których często sami nie dostrzegamy. Przez to tym trudniej określić nam, w czym się sprawdzimy. Stąd popularność m.in. testów Gallupa.

Czym różni się ten konkretny test od Human Design?

Test Gallupa powstał na bazie pytań, na podstawie których wysuwana jest odpowiedź. Podczas gdy Human Design opiera się na Twojej dokładnej dacie urodzenia, i nie musisz odpowiadać na żadne pytania – wszystkie informacje są już dostępne na Twoim grafie.

Odkryj pracę twoich marzeń w zgodzie z human design

Jakie informacje zapewni Ci Human Design odnośnie kariery zawodowej?

Przede wszystkim to jaki system pracy jest dla Ciebie najlepszy. Jak wiesz już z początku tego artykułu, każdy typ najlepiej pracuje w innym systemie. Praca w zgodzie ze sobą, to także praca odpowiednią ilość godzin.

 • Strategia i Autorytet pozwolą Ci na bieżąco wybrać pracę Twoich marzeń.
 • Następnie Twój Profil zdradzi Twoją osobowość wśród ludzi. Np. to czy lepiej Ci będzie pracować w zespole, czy jednak w samotności. Czy jesteś typem, który wytłumaczy, czy pokaże jak coś zrobić.
 • Idąc dalej w zdefiniowane centra energetyczne, odkryjesz swoje mocne strony. Strony, które podpowiedzą Ci, w czym jesteś dobry: np. w tworzeniu schematów, analizie, czy świetnie radzisz sobie z emocjami, albo stresem.
 • Bramy i kanały to “crem de la creme”. Zdradzają szczegóły Twoich mocnych stron – jak widzisz, możesz ich mieć całkiem sporo ;). Podpowiedzą Ci np. jakich doświadczeń poszukujesz. Z jakim komunikatem wychodzisz do świata czy co mogłabyś wdrażać do swojej pracy.
 • Inkarnacja, czyli cel Twojej duszy. To główna informacja dotycząca tego, wokół jakiej energii będzie krążyć Twoje życie.

Kariera w zgodzie z human design

To bardzo podstawowy opis informacji, które uzyskujesz podczas pracy ze mną nad Twoim odczytem “Kompleksowy Odczyt Human Design”. Ta 1,5 h konsultacja na żywo, da Ci obraz tego, gdzie się odnajdziesz, czego poszukiwać, i mieć wsparcie, by dopytać o palące kwestie po konsultacji.

Sprawdź ofertę >>TUTAJ<<

Jakich informacji nie otrzymasz z Human Design?

Informacje wyczytane z grafu są na tyle ogólne i w wystarczającym stopniu precyzyjnie by nie zamykać Ci potencjalnych ścieżek życia i kariery. Twoja praca marzeń, jest już w Tobie. A co najważniejsze: nie musi być jedna na całe życie! Twoja kariera i praca marzeń może być inna na każdy etap Twojego życia.

Nie będą to informacje w stylu:

 • “Powinnaś otworzyć piekarnię na rogu Marszałkowskiej i Grodzkiej i zatrudnić 5 osób na takim i takim stanowisku”.

Możesz raczej spodziewać się informacji:

 • “W pracy, będziesz wyłapywać schematy tego co nie działa i proponować gotowe rozwiązania. To przydatna umiejętność w korporacjach, ale także we własnej działalności. To, w którą stronę chcesz podążasz, podpowie Ci Twój indywidualny Autorytet, czyli system podejmowania decyzji. On wie, co jest dla Ciebie dobre i kiedy będziesz działać w zgodzie ze sobą.”

System HD, ma pokazać Ci spektrum możliwości. Może się bowiem zdarzyć, że twoja praca marzeń to sprawdzenie się w różnych profesjach (Manifestujący Generator), i na każdym etapie życia będzie to coś zupełnie innego. Jednak istnieje duża szansa, że będzie to dotyczyło innego elementu Twojego grafu.
W momencie gdy otrzymujemy jednoznaczną informację np.: Twoje miejsce to dział IT, możemy poczuć ciężar i brak możliwości rozwoju, ponieważ z góry mamy narzucone “najlepsze” miejsce pracy dla nas.

Pamiętaj też, że jako homo sapiens, żyjemy rozwijając się. Najprawdopodobniej jesteś zupełnie inną osobą niż rok temu. Za rok, najprawdopodobniej również dojdzie do zmiany.
Jednak Twój graf pozostanie bez zmian. Tak samo jak Twoje mocje strony i najlepszy sposób na interakcję ze światem i wywiązanie się z naszej wewnętrznej misji.

Jeśli chcesz wiedzieć, do czego zostałaś zaprojektowana, zapraszam Cię na konsultację. Kompleksowy odczyt Human Design zapewni Ci niezbędne informacje, o tym jak odkryć swoją pracę marzeń >>TUTAJ<< .