Jakim typem Human Design jesteś?

Jakim typem Human Design jesteś?

Jaki jest Twój znak zodiaku?
Jaką jesteś liczbą w numerologii?
Jaki jest Twój typ myślenia Fris?
Jakie są Twoje mocne strony Gallupa?

Istnieje wiele klasyfikacji tego kim jesteśmy i jacy jesteśmy. Każdy coś wnosi w nasze życie, coś określa. Jednak to Human Design jest dla mnie najbardziej trafnym ze wszystkich tego typu systemów, dający nam najgłębszy wgląd w to kim jesteśmy i w jaki sposób funkcjonujemy.
Human Design bazuje na naszym ciele, genetyce i aurze. Określa to, z czym przyszliśmy na ten świat, i bez względu na to co w naszym życiu się wydarzy – zawsze tacy pozostaniemy.
To my w pełnej krasie. I świadomość jak najlepiej poukładać te klocki, które dostaliśmy w dniu narodzin, przyczyni się do naszych potencjalnych sukcesów lub zadecyduje w dużej mierze o porażkach.

Niestety często zupełnie nieświadomie działamy zupełnie wbrew sobie i swojej energii.
W systemie Human Design rozróżniamy 5 typów. Są nimi: Reflektor, Manifestor, Projektor, Generator, Manifestujący Generator. Zupełnie nieświadomie, sabotujemy się poprzez działania kompletnie niezgodne z naszym typem.

Dla przykładu:

Projektor zupełnie nie szanuje swojej energii, zapominając o odpoczynku. Manifestujący Generator trzyma się jednej rzeczy, zamiast eksplorować nowe potencjalne wyzwania. Manifestor wciela się w rolę mrówki, harując od rana do nocy, a Generator inicjuje sam z siebie, doprowadzając się do frustracji.

Dlaczego są to niezgodne z określonymi typami rzeczy? Ponieważ każdy z nich ma swój unikalny sposób funkcjonowania, swoją strategię, która pozwala mu kroczyć przez świat ze zmniejszonym oporem. Pomaga nam także lepiej porozumiewać się pomiędzy sobą.
Wszystko dlatego, że my cały czas na siebie oddziałujemy.

O typach według Human Design

Rozróżniamy 5 typów Human Design. Od razu sklasyfikuje je jako nieenergetyczne oraz energetyczne. Do energetycznych należą: Generatorzy oraz Manifestujący Generatorzy. Typami nieenergetycznymi są Manifestorzy, Projektorzy oraz Reflektorzy.
To czy typ jest energetyczny, czy nie – mówi nam m.in. o tym jakie zasoby energetyczne posiadamy, czy mamy siłę/energię do wykonania określonych działań.
Wiedza o tym, jakim typem jesteśmy, pozwoli nam zarządzać sobą na znacznie wyższym poziomie.

Ja sama bardzo zmieniłam styl swoich działań odkąd dowiedziałam się jaki jest najlepszy według typu dla mnie sposób funkcjonowania. Ułożyłam inaczej system mojej pracy, czy tego jak przebiega mój dzień. Dosłownie przeszłam z 14-godzinnego systemu pracy na pracę przez maksymalnie 4 godziny w ciągu dnia, oczywiście bez weekendów.
Bardzo wiele dobrego możesz zrobić, poznając swój tym i zanurzając się w graf Human Design. Wiem także że wiedzę tę możesz używać do budowania relacji, podnoszenia jakości swojego związku, zrozumienia i prowadzenia swoich dzieci, budowania biznesowego imperium. Sporo dobrego nieprawdaż?

A zatem przejdźmy do sedna. Wygenerowałaś swój graf i widzisz nazwę swojego typu.
Przyjrzyjmy się każdemu z nich:

Generator

Typ energetyczny.
Strategia: w odpowiedzi na
Motyw: Satysfakcja

To typ, który ma zasoby do długiej pracy. Mogą dosłownie przepaść w realizacji jakiegoś zadania i nie zorientować się że nastała noc, ponieważ oni dalej “tworzą”. Jest jednak haczyk. Generatorzy funkcjonują najlepiej gdy robią coś co sprawia im frajdę.
Są energią dla świata – baterią, która ładuje ludzi wokół do działania. To wszystko dzieje się na poziomie aury, czyli bez naszej wiedzy i konieczności wykonania jakiejkolwiek czynności. Przy Generatorach po prostu czujemy się bardziej doenergetyzowani.

Strategia dla każdego typu ma za zadanie zmniejszyć opór w ich życiu. Działając w zgodzie z nią dostrajają się do siebie, a co za tym idzie, życie nastraja się do nich i odpowiada satysfakcją, do której dążą Generatorzy.

Generatorska strategia “w odpowiedzi na” zakłada, iż zawierzając centrum energetycznemu sakralnemu odpowiadają na to co życie im przychodzi. Centrum sakralne zapala się do czegoś, bądź wibruje na kategoryczne “nie”. Twoim wyzwaniem jest nauczyć się wsłuchiwać w te podpowiedzi i odpowiadać w zgodzi z nimi. Bowiem Ty tak naprawdę wiesz po co tu jesteś. Twoje ciało także. Odpowiadając w zgodzie ze sobą, dajesz sobie szansę na szczęście.

Manifestujący Generator

Typ energetyczny.
Strategia: w odpowiedzi na oraz informowanie
Motyw: Satysfakcja
To podtyp Genratora, dlatego wiele informacji będzie adekwatnych dla jednego i drugiego typu. Natomiast Manifestujący Generator wyróżnia się zdecydowanie tempem działania oraz listą zamiłowań, których jest jeszcze więcej niż u Generatora.

Energii u tego typu Human Degin jest jeszcze więcej, dlatego to typ mocno energetyczny.

Strategia w odpowiedzi na działa tak samo jak u Generatora (patrz wyżej). Natomiast w niektórych przypadkach dochodzi także element informowania. Nie zawsze będzie on konieczny. Najczęściej zastosujesz go w przypadku gdy po podjęciu przez Ciebie decyzji, przed rozpoczęciem działań należy uprzedzić osoby, które zostaną niejako objęte Twoimi działaniami, lub po prostu Twoja decyzja na nich wpłynie, po to, aby utorować sobie drogę do spokoju.

Manifestor

Typ nieenergetyczny.
Strategia: Informowanie
Motyw: Spokój

Manifestorzy przybyli na ten świat, aby wyznaczać nowe kierunki działań. To indywidualiści, tak zwane Zosie Samosie, które uważają, że nie potrzebują nikogo i niczego do spełnienia. I o tyle o ile jest to prawdą, to nie oznacza, że powinni wszystko wykonywać samodzielnie. Dlatego, że nie posiadają na tyle zasobów energetycznych, aby zrealizować swoje wizje. To osoby, które możesz kochać albo nienawidzić. Które przyciągną Cię lub odepchną, ze względu na to jak działa ich aura.

Ich strategia jest dla nich niezwykle trudna. Ponieważ Manifestorzy boją się, że dojdzie do prób kontroli ich działań gdy poinformują o swoich zamiarach. Jak wiesz już, każdy z nas jest inny i ma także inny bagaż doświadczeń, także tych pokoleniowych. Dlatego informowanie o swoich krokach nie jest komfortowe dla Manifestora, ale jest czymś do wypracowania.

Spokój to nagroda. To uczucie, które mówi “jesteś we właściwym miejscu”. I jest to nadrzędne uczucie, do którego dąży każdy Manifestor.

Projektor

Typ nieenergetyczny.
Strategia: Czekanie na zaproszenie.
Motyw: Sukces

Projektor jest najmłodszym z wszystkich typów. Stąd często mają największy problem z nawigowaniem siebie. Szczególnie że tak jak Manifestorzy nie mają stałego zasobu do swojej energii. Są natomiast dużymi znawcami ludzi. Nikt tak nie rozpozna i nie przeniknie drugiego człowieka jak Projektor. To wspiera ich w byciu dobrymi nauczycielami czy przewodnikami.

Aby jednak Projektor mógł w zgodzie ze sobą dzielić się swoimi darami, powinien otrzymać zaproszenie. Ta strategia, mówi Projektorom o tym, że właściwe osoby zaproszą je do współpracy. Wyjdą do nich z inicjatywą. Aby tak się wydarzyło projektor musi zostać “rozpoznany” za dary, które posiada. Ta strategia zakłada czekanie, co często nie podoba się Projektorom, którzy chcieliby już, teraz. Czekanie daje im jednak czas na przygotowanie się do tego by otrzymać wysokiej jakości zaproszenia od właściwych osób.

To doprowadzi ich do sukcesu, który jest nadrzędnym uczuciem na drodze Projektora. Jeśli Projektor się w coś angażuje, to poczucie sukcesu będzie dla niego sygnałem, że jest on na właściwej drodze.

Reflektor

Typ nieenergetyczny.
Strategia: Dopasowanie się do cyklu księżycowego.
Motyw: Zaskoczenie/Niespodzianka

Reflektor to jednorożec wśród typów Human Design, ponieważ stanowi zaledwie 2% społeczeństwa. To typ mędrcy, ponieważ ich duża otwartość w grafie sprawia, że chłoną życie na swój wyjątkowy sposób i odbijają je jak lustro, dając społeczeństwu znać, co jest dobre, a co złe. W przeszłości Reflektorzy stanowili kogoś na miarę sędziego. Stąd potrafią łatwo dokonać oceny środowiska i osób wokół nich.

Ich wyjątkowa strategia opiera się na dopasowaniu i przejściu przez cały cykl księżycowy, zanim podejmą ważne życiowe decyzje. Muszą się w niej osadzić, przypatrzeć, zreflektować. Kluczowe dla ich dobrego samopoczucia jest ich środowisko. Może mieć ono bowiem spory wpływ na ich decyzje.

Podzieliłam się z Tobą wstępnymi informacjami dotyczącymi każdego z typów. Uwierz mi, że jest to wierzchołek góry lodowej. Samo zrozumienie naszej strategii Human Design bywa wyzwaniem. Szczególnie w kwestii zrozumienia, o co w niej tak naprawdę chodzi. Dlatego podczas odczytów, które przeprowadzam, uwielbiam bazować na konkretnych przykładach. Wtedy znacznie łatwiej jest drugiej osobie zrozumieć, czym ta strategia jest naprawdę i jak wielokrotnie mogła zapewnić Ci sukces, lub porażkę gdy nie podążałaś w zgodzie z nią.
Human Design i wiedza o naszym typie to piękny początek przygody, którą mam nadzieję, zgłębimy kiedyś wspólnie.

Ta wiedza da Ci zrozumienie tego jak zarządzać swoją energią, jakie są Twoje mocne strony, a przede wszystkim to, w jaki sposób zarządzać sobą, czy podejmować najlepsze dla siebie decyzje. Mnie osobiście ta wiedza dała moc. Z ofiary swojego życia, stworzyła kobietę, która wie, że ma na tym świecie ważną misję do spełnienia i że nie muszę godzić się, na mniej niż zasługuje.

Po Twój indywidualny odczyt zapraszam Cię do sklepu >>TUTAJ<<.

Zaproszenie na odczyt Human Design