Pop Human Design, a Human Design ze źródła

Czym jest Pop Human Design? Czym różni się od źródłowego Human Design? Które jest lepsze, i za którym podążać?

Inspiracją do tego artykułu stał się odcinek z podcastu “Human Design Coffe Talk”. Ta dyskusja wydała mi się na tyle ważna, że chciałam wyrażenie “Pop Human Design” poruszyć tu na blogu.
A zatem zaczynajmy.

Human Design ze źródła.

Mówiąc o Human Design ze źródła, mam tu na myśli wszystko to co wypłynęło z ust Ra Uru Hu. Ponieważ to on dokonał syntezy tych wszystkich nauk starożytnych i nowoczesnych, blendując je do tego co znamy jako Human Design “Projekt Ludzki”.
Jeśli kiedykolwiek trafiłaś na jakiekolwiek teksty bądź nagrania Ra Uru Hu, to wiesz, że Human Design dysponuje swoim językiem i o boziu ten język nie należy do najprostszych.
Nawet ja, będąca w eksperymencie od 2020 roku, miałam ogromny problem żeby w ogóle przetrwać nagranie o motywie “nie ja” prowadzonym przez samego Ra.
Moja Ajna, kompletnie się wyłączała, nie mogłam zapanować nad potokiem myśli, ani zrozumieć kilku aspektów.
Zacytuje:

“Moją największą obawą jest obawa o przetrwanie. O przetrwanie w sposób gdzie nie musimy już dłużej wkładać całego naszego czasu i całej naszej energii w to, żebyśmy rozwiązali to jak przetrwać w “materialnym samolocie”. Bo to robimy. To robi społeczeństwo. Wszyscy desperacko chcemy odkryć jak przetrwać na tym materialnym samolocie. I wszystkie rzeczy, które są w stanie dlatego zrobić, a na dnie tego jest strach, bo pieniądze i strach to tak naprawdę ta sama rzecz. W grze pieniędzy chodzi o strach. Strach przed nie posiadaniem, strach przed chceniem. Ten cały strach który niszczy sposób w jaki pracujesz. (….) ale jeśli nie potrafisz wziąć tych zasobów  do swojego motywu “ja”, to nic nie znaczy. Chodzi o ducha. Gdzie ludzie są na skraju brzydoty jeśli chodzi o pieniądze. Widzicie to cały czas.”  –  The Money Game z wykładu Ra Uru Hu

Human Design do przetrawienia

Fragment, którym się podzieliłam, jest losowo wybranym fragmentem. Jeszcze trudniejsze są teksty pisane. Na przykład te, zawarte w książkach gdzie współautorem jest Ra Uru Hu.
Kiedy dokonywałam odczytu pisemnego na zamówienie, tylko raz w życiu usłyszałam, że to co napisałam jest niezrozumiałe. Niemniej jednak i tak był to tekst już przetransformowany przez moje spostrzeżenia i doświadczenia. Ponieważ od samego początku, postanowiłam sobie, że Human Design będę przekazywała w zrozumiałym języku. Wtedy zupełnie nie wiedziałam, że to, co robię i w jaki sposób to robię będzie się ocierało o Pop Human Design.
Czym jest zatem Pop Human Design?

Pop Human Design

Autorka pierwszego tekstu w odniesieniu się do Pop Human Design, w dość trigerujący sposób odniosła się do zjawiska. A chodzi właśnie o zmiękczanie języka Human Design, tak by zrozumiały go masy. I choć prawda jest taka, że sam Ra wspominał o tym, że Human Design będzie rozkładany na części, i przybierał różne formy, to oczywiście w świecie HD pojawiły się dwa obozy. Zaciętych wielbicieli jedynie źródłowego Human Design, oraz tych, którzy przekazują go w bardziej przyswajalny sposób. Jedną z pierwszych osób, które zapoczątkowały zmianę języka Human Design była bezpośrednia (oryginalna) uczennica Ra Uru Hu – Karen Curry Parker, nazywając go Quantum Human Design.
Wiele osób później także stara się przepuszczać HD przez swoje filtry, dla lepszego zrozumienia.

Oczywiście jak wszędzie, gdy coś staje się popularne, pojawiają się także osoby, które zaczynają bardzo luźno traktować Human Design. Spotkałam się nawet z określeniem, że Human Design jest zinstagramowywany.

Dla mnie najważniejsze jest podstawowe założenie, że ten system ma za zadanie nadać Ci mocy, a nie ją odebrać.
Tak jak niedawno miałam wspaniałą kobietę, która trafiła do mnie na odczyt swojego grafu i po wszystkim powiedziała “uff myślałam że będzie dużo gorzej, a tu okazuje się, że wszystko jest dobrze!”. Bała się co usłyszy ponieważ jej odczyty astrologiczne i numerologiczne wspominały o trudnych przejściach. W Human design tego nie usłyszysz. To Twoje narzędzia do nawigacji by przejść przez życie po zmniejszonej ścieżce oporu.

Kod źródłowy

Wracając do źródłowego Human Design, to prawda jest taka, że przez jego trudno przyswajalny język, wiele osób na samym początku jest zniechęconych do Human Design. I nie ma co się dziwić. Tak jak sama napisałam i ja mam trudności z przyswojeniem niektórych materiałów. Niewykluczone, że to nie jest jeszcze “ten” czas, na “te” konkretne materiały.
Dlatego jeśli o mnie chodzi – to chwała za Pop Human Design. Jeśli dzięki temu, zaczniesz lepiej rozumieć siebie, przyjrzysz się sobie i zaakceptujesz, zamiast na siłę się zmieniać – to zadanie wykonane. Druga sprawa jest taka, że każdy z nas tak naprawdę przekazuje bardziej wersję Pop Human Design niż oryginalny źródłowy Human Design. Jak to pięknie powiedziały twórczynie podcastu “Human Design Coffe Talk”, nawet jeśli ktoś mówi, że uczy źródłowego Human Design, to tak naprawdę powinien odsyłać do źródła, zamiast uczyć Human Design samemu. I to było najtrafniejsze podsumowanie tego tematu jak i dlaczego Human Design jest zmieniany po to, by został najzwyczajniej w świecie zrozumiany.

Dla przyszłych pokoleń

Pop Human Design, czy tradycyjny źródłowy Human Design, szczyt jego znajomości wcale nie przypadnie na nasze czasy. To system przyszłości. Nasze wnuki będą rodzić się i zgłębiać tę wiedzę od małego. Będą wychowywane w duchu Human Design, czyli duchu zróżnicowania. Bowiem każdy z nas jest inny, wyjątkowy i posiada własną instrukcję obsługi. Im szybciej ją otrzymamy tym szybciej jesteśmy w stanie się rozwijać i zaakceptować siebie, i prawdopodobnie popełnić mniej błędów. Sam Ra wspominał, że ta synteza nauk, przeznaczona jest dla naszych dzieci, aby stawali się bardziej świadomymi dorosłymi.
Dlatego my eksperymentujemy z Human Design, testujemy, uczymy się przyswajać tę wiedzę na różne sposoby i przekazywać ją dalej.
Moja rada dla Ciebie, abyś wybierała takiego nauczyciela/mentora, który z tobą rezonuje. Który być może Cię aktywuje i przyciąga. Z kim poniekąd czujesz się bezpiecznie.

A czy będzie to Pop Human Design czy źródłowy HD, to najważniejsze by pomógł Ci w rozwoju i odkrywaniu swojego prawdziwego ja.

Jeśli chcesz na własną rękę zgłębiać zawiłości grafu Human Design dla lepszego zrozumienia siebie, bliskich lub zrozumienia relacji biznesowych, zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą mojego kursu >>RozKoduj swój Human Design<<